Izabela Rabenda

Behawiorystka, instruktorka szkolenia psów.

Założycielka Szkoły Pupila w Opolu w której działa jako behawiorystka i trenerka psów. Jest dyplomantką kursu behawioralnego COAPE „ADVANCED DIPLOMA IN THE PRACTICAL ASPECTS OF COMPANION ANIMAL BEHAVIOUR AND TRAINING”, którego ukończenie daje brytyjskie kwalifikacje behawiorysty zwierzęcego na licencji Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) oraz członkiem Stowarzyszenia Behawioryści i trenerzy COAPE. Posiada kwalifikacje w zakresie rozwiązywania problemowych zachowań psów i kotów oraz prowadzenia terapii zachowań. Brała udział w Akcji STOP! KLATKA jako fotografka.
Brała udział jako behawiorystka w programie resocjalizacyjnym „PSIAK - poznaj, przytul, pokochaj” organizowanym przez Fundację SOS dla Zwierząt i Zakład Karny dla Mężczyzn w Wojkowicach. Współpracuje jako behawiorystka z Fundacją Fioletowy Pies w Opolu.

Ukończyła Studium Fotograficzne „PHO-BOS” i Wyższe Studium Fotografii „AFA” we Wrocławiu oraz WSSiP w Łodzi na kierunku Fotografia.
Jako fotografka i behawiorystka brała udział w akcji fotograficznej organizowanej przez Fundację Doża Skarbonka - Na pomoc Dogom i Joanna Kogut Fotografia, celem której było utworzenie sesji fotograficznej z psami rasy dog niemiecki w stylu barokowym na Zamku w Niemodlinie. Cały dochód ze sprzedaży zdjęć podczas wernisażu i licytacji przeznaczony był na pomoc dogom.

Uczestniczyła w różnych kursach i seminariach poświęconych tematyce psów i kotów:

- seminarium „Zaburzenia Behawioralne u kotów - zapobieganie i terapia” - Vicky Halls;
- sympozjum „Mechanizmy zachowań zwierząt oraz możliwości ich modelowania” - Uniwersytet Przyrodniczy (Wrocław);
- IV Sympozjum Medycyny Kotów - „Zachowanie, problemy behawioralne oraz minimalizowanie stresu i dyskomfortu kotów w warunkach kliniki weterynaryjnej”;
- seminarium „Tworzenie więzi i rozwój społeczny u kotów, a ich dobrostan” - prof. Patrick Bateson (Wielka Brytania);
- seminarium „Problemy w hodowlach psów i ich konsekwencje w świetle ich dobrostanu” - prof. Patrick Bateson (Wielka Brytania);
- wykład „Adaptacja w świecie zwierząt” - prof. Patrick Bateson (Wielka Brytania);
- warsztaty doszkalające dla instruktorów szkolenia psów;
- warsztaty tropienia użytkowego z Katarzyną Harmatą;
- kurs udzielania pierwszej pomocy przed weterynaryjnej;
- szkolenie „Zachowania reaktywne i agresywne u psów”;
- „Medycyna behawioralna w praktyce” - dr Karen Overall;
- seminarium „Psy agresywne, psy niebezpieczne” - Jim Crosby;
- „Emocjonalność Psów i kotów, problemy behawioralne i terapia - aspekty praktyczne w praktyce weterynaryjnej i pracy behawiorysty zwierząt” - dr Robert Falconer - Taylor;
- „Ból, lęk, depresja a emocje i zachowanie - aspekty praktyczne w praktyce weterynaryjnej i pracy behawiorysty zwierząt” - dr Robert Falconer - Taylor.

W życiu codziennym towarzyszy jej sunia w typie laba Belka, pies mieszaniec Misza, suczka buldożek francuski Tipton oraz dwa koty syberyjskie Bohun i Inka.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych