Start: 14 września 2024 r.

Zawód treser psów figuruje na liście zawodów i specjalności Ministerstwa Pracy pod numerem 612909.

Placówki, które posiadają akredytację Kuratorium Oświaty i mają prawo do wystawiania zaświadczeń MEN muszą używać nazw zgodnych z listą zawodów. W Polsce nie ma zawodu trener psów itp.Wydajemy zaświadczenia ukończenia kursu na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.Kurs skierowany jest do osób, którym zależy na praktycznej, intensywnej nauce zawodu. Uważamy, że praktyka czyni mistrza, w związku z tym stworzyliśmy praktyczno-teoretyczny kameralny kurs, na którym największą wagę przywiązujemy do praktyki.
Część teoretyczna kursu to zajęcia on-line (videokonferencje, filmy, materiały pdf).
Część praktyczna to zajęcia z psami uczestników (będziecie wymieniać się psami) oraz ćwiczenia z psami ze Schroniska dla bezdomnych Zwierząt w Celestynowie.

Dobry trener nie może tylko sam umieć wyszkolić psa, ale przede wszystkim musi nauczyć opiekuna zwierzęcia jak to robić, w związku z czym uczestnicy naszego kursu od początku zajęć praktycznych będą wcielali się w rolę trenerów i uczyli inne osoby.
Od początku ćwiczycie z obcymi psami i uczycie się prowadzić zajęcia.
Uczycie się również pracować z bezdomnymi psami, które często mają złe doświadczenia z ludźmi oraz niezaspokojone swoje potrzeby, w związku z czym dużo trudniej je uczyć niż psy właścicielskie.
Nie zapominamy też o teorii: wykłady on-line oparte na współczesnej nauce i aktualnych badaniach.
A wszystko to prowadzone przez instruktorów szkolenia psów, lekarzy weterynarii i behawiorystów z dużym doświadczeniem.
W kursie bierze udział tylko 6 osób, w związku z czym gwarantujemy indywidualne podejście do każdego z uczestników.
Uczestnicy biorą udział w kursie z własnymi psami (wybrane dni). Istnieje możliwość udziału w kursie bez psa (uczestnik będzie mógł ćwiczyć z psem instruktora).
Zależy nam na komforcie psów i uczestników, w związku z czym prosimy o nieprzychodzenie na kurs z sukami w cieczce, psami nadmiernie lękliwymi oraz agresywnymi.

Więcej informacji: https://psorbona.pl/seminariawarsztaty/#trener